نصب آنتن مرکزي

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
نصب آنتن مرکزي در ساختمان هايي که داراي تعداد زيادي گيرنده ديجيتال هستند، ضروري است. مثل برج هاي مسي، هتل ها ، بيمارستان ها و اداره ها. طبيعي است که فضاي پشت بام محدود است و نصب اين همه گيرنده بر روي آن غير ممکن است. بهترين راه استفاده از آنتن مرکزي مي باشد. آنتن مرکزي يک سيستم ساده است و پيچيدگي فني ندارد. نصب آنتن مرکزي هم خيلي سخت نيست اما نياز به يک فرد کاربلد دارد.


 


مشخصات يک آنت مرکزي


آنتن هاي  مرکزي با امواج ارسالي از سوي فرستنده ها کار ميکنند، امواجي که  قدرت آن ها با دسي بل و يا گاهي با ميکرولت  سنجيده ميشوند. به صورت کلي قدرت امواج در تمام يک منطقه قابل روئيت برابر است وبراي همين آنتن ها بعد از دريافت يک موج ارسالي آن را تقويت کرده و بقيه کارها انجام ميشود. در قديم امواج ارسالي به صورت آنالوگ و همراه بانويز بود اما امروز امواج قوي تر شده و به صورت ديجيتالي ارسال ميشوند و براي همين آنتن هاي امروزي نسبت به قديمي ترها کوچکتر هستند. شما نيازمند آن نيستيد که از بسياري از مفاهيم فني در آنتها سر دربياوريد و تنها کار لازم توجه به تعداد خروجي يک آنتن خريداري  است.


 


گيرنده هاي ديجيتال و آنتن مرکزي


يکي از نگراني افراد کار کردن گيرنده هاي ديجيتال و آنتن مرکزي است. بايد گفت که نصب جداگانه اين گيرنده ها هيچ مشکلي را در کار آنتن مرکزي ايجاد نمي کند.  ولي قالبا شما بايد اقدام به يک سيم کشي جداگانه در آپارتمان خودتان بکنيد. گيرنده هاي ديجيتال بيشتر به صورت منفرد به کار مي روند و براي مجتمع هاي و يا آپارتمان ها هزينه هاي بسيار بيشتر از يک آنتن مرکزي دارند.


 


کابل کشي يک آنتن مرکزي


 بعد از انتخاب يک آنتن با قدرت مناسب و داشتن تعداد خروجي کافي، بايد به سراغ کابل بيايد. کابل ها در يک سامانه آنتن مرکزي بسيار مهم هستند آنها امواج را به شکل جريان به گيرنده شما مي رسانند. در هنگام خريد کابل قالبا کابل هاي مسي با پوشش هاي پلاستيکي ضدالقا خريداري ميشود، اما کابل هاي با پوشش هاي ابريشم ضد القا و يا با پوشش هاي ضد نور خورشيد و فرسودگي هم موجود است. بهتر است که کابل ها چه ضد نور خورشيد باشند و يا نباشند از درون لوله هاي محافظ (به زبان بازاري خرطومي) عبور داده شود تا گزند خروشيد و شرايط جوي در امان باشد.


کابل هاي سري RG6T ، RG11، و RG59 به شکل معمول در کابل کشي آنتن هاي مرکزي به کار ميروند. اگر قصد کابل کشي در زير خاک و يامصالح را داريم کابل هاي سري RG11N سري مناسبي براي اين کار محسوب ميشوند.


براي اتصال به پريز هم سوکت هاي سري C-2v-3، C-2V-514 و C-2V-5 براي نصب در سامانه آنتن مرکزي مناسب هستند.


کابل کشي ممکن است به افقي در ساختمانهاي بلند و افقي در مجتمع ها صورت بگيرد، و يا آنکه بر حسب کار به شکل زيگزاگ هم باشد اما يک کابل کشي مستقيم پيشنهاد ميشود.


 


آنتن ها


در ابتدا ارزيابي کنيد که آيا آنتني که اکنون داريد مناسب است و يا آنکه بايد يک سيستم آنتن جديد را خريداري کنيد؟ خوب بهتره بررسي کنيد! يک فرد فني که در ناحيه شما زندگي ميکند ميتواند به بهترين شکل ممکن تشخيص دهد که شما چه تجهيزات آنتني را نياز داريد، البته خود شما هم مي توانيد عوامل زير را بررسي کنيد:  •  شما چه کانالهايي را نياز داريد؟

  •  چه پوشش سيگنالي براي شما در دسترس است (و چه قدرتي دارند)؟

  •  آيا در منطقه شما مشکل خاصي وجود دارد؟

  •  آيا شما در مسير آنتن از تقسيم کننده و يا ديگر تجهيزات استفاده مکيند و يا آيا نيازمند استفاده از تقويت کننده هستيد؟


 بهترين ساختار


تنها کار آنتن شما اين است که بتواند به شيوه درست بهترين و بيشترين سيگنالها را دريافت کند.  طراحي، اندازه و نوع آنتن و همچنين چگونگي نصب انها ميتواند بر روي عملکرد آن تاثير گذار باشد.  اندازه و شکل يک آنتن وابسته به دو ويژگي بسيار مهم است:  • آنتن براي دريافت چه فرکانسهايي طراحي شده است و چقدر قدرت دريافت دارد.

  •  دريافت آنتن در ناحيه اي که آنتن در آن قرار گرفته است بسيار مهم است، و ممکن است که شما نيازمند آن باشيد که قدرت دريافت شده از سوي ارسال کننده سيگنال را با   يک آنتن با قدرت ، جهت و يا فرکانس بالاتر  تقويت کنيد.


 فرکانس درست


سيگنال فرستنده هاي زميني در باند VHFIII هستند (VHF کانالهاي 6 تا 12) و باند UHF نيز درحد IV و V مي باشد (UHF کانالهاي 28 تا 51).


آنتن شما بايد به گونه اي طراحي شده باشد که بتواند فرکانسهاي تلوزيوني که در ناحيه شما قرار دارند را دريافت کند.  به ياد داشته باشيد که فرکانس هاي تلوزيون مخصوص به هر ناحيه متفاوت از ديگر نواحي هستند و به همين خاطر شما نيازمند آن هستيد که قبل از نصب هر آنتن از طريق اينترنت و يا ديگر ابزارهاي اطلاعات کاملي را درباره آنتن خودتان پيش از خريد به دست بياوريد. 


 


 


 


 ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل